Jdi na obsah Jdi na menu
 


Městská památková zóna a někdejší královské město, které bylo založeno poblíž stříbrných dolů v letech 1244-53. Částečně se dochovalo opevnění ze 14. stol. s Židovskou brankou husitskou baštou. Cenný je soubor renesančních domů, renesanční kamenný most z let 1555-60, na náměstí 19 m vysoký mariánský sloup z 18. stol., renesanční radnice ze 16. s novorenesančními sgrafity, pozdně gotický kostel Všech svatých z r. 1565, osamocený gotický kostel sv. Petra z doby kolem r. 1300 a další církevní památky. Ve 13. stol. Švamberkové založili minoritský klášter - ten byl  r. 1702 barokně přestavěn, posléze Josefem II. zrušen a po požáru v r. 1791 opuštěn. V posledních letech byl obnoven a využit k muzejním účelům. Prohlédnout si můžeme mj. křížovou chodbu, rajský dvůr, bývalý refektář a torzo kostela sv. Máří Magdaleny.

  

Hodnocení   Vamboušema   Námitky a rady 
Parkování     není problém 
Dostupnost    rovnou za nosem 
Suvenýry   info centrum 
Úroveň prohlídky    volně přístupno 
Občerstvení    je tu draho jako svině 
Celkový dojem    dobrý  
 Při výkopech v klášteře ve Stříbře v r. 1953 byly nalezeny ostatky dvou císařských generálů zavražděných v roce 1634 v Chebu společně s Albrechtem z Valdštejna - ostatně i ten tu byl několik let pohřben.

  www.stribro.cz

Mapa

Font family: "BIGCITY-Normal" - Fonty a druhy písma zdarma ke stažení. Pokud není font "BIGCITY-Normal" Korektně zobrazen, použijte F5 (nebo CTRL+R), příp. Obnovit  

kostel, kaple, katedrála, rotunda, synagoga  Klášter Kladruby  4,6 km     
hrad, zámek, tvrz, hradiště  Gutštejn 10,8km     
hrad, zámek, tvrz, hradiště 

Volfštejn  

11,5km  restaurace, hostinec, kavárna   
hrad, zámek, tvrz, hradiště Buben   13,7km     
hrad, zámek, tvrz, hradiště Krasíkov   14,5km    
         
         
 

 

     
         
          
         
         
         
         
         
         
 

 

 

 

Náhledy fotografií ze složky Města- Chyše-Kralovice-Stříbro